Online İşlem Merkezi

Hırsızlık

Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketinizde yer alan dedektörler sayesinde işyerinize izinsiz bir girişim olması durumunda öncelikle dahili ve harici sirenler devreye girer. Çıkardıkları 100 desibellik ses ile çevreyi uyaran sirenler, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Pronet Alarm Merkezi'ne gelen sinyaller sonrasında sizi ve polisi arayan Pronet Alarm Merkezi, olay yerine hızlı müdahale edilmesini sağlar.

Yangın

Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan itfaiye butonu, yangın anında Pronet Alarm Merkezi'ne yangın sinyali göndermenize olanak sağlar. Böylece işyerinizde meydana gelebilecek olası bir yangın durumunda ne yapacağınızı ya da hangi numarayı aramanız gerektiği gibi konuları düşünmekle uğraşmaz, itfaiye butonuna basarak işyerinize gerekli itfaiye yönlendirmesinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarsınız. Ayrıca 5 Korumalı Güvenlik Paketinize ekleyeceğiniz ısı ya da duman dedektörleri sayesinde olası bir yangın durumunda Pronet Güvenlik Paketiniz yangının çıktığı anı hemen fark ederek, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan Pronet Alarm Merkezi'ne sinyal gönderir ve ilgili birimleri işyerinize yönlendirir.

Acil Sağlık

Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan ambulans butonu, işyerinizdeyken meydana gelebilecek olası bir acil sağlık sorununda Pronet Alarm Merkezi'ne sinyal göndermenize olanak sağlar. Böylelikle siz ya da işyerinizde çalışan kişiler acil bir sağlık sorunu ile karşılaştığı anda, hangi numarayı aramanız gerektiğini düşünmekle uğraşmaz, ambulans butonuna basarak işyerinize gerekli ambulans yönlendirmesinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarsınız.

Gaz Kaçağı

Pronet Güvenlik Paketinize tercihinize göre ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarına karşı anında önlem alabilirsiniz. Pronet Güvenlik Paketiniz, bu dedektörler sayesinde işyerinizde bir gaz kaçağı olması durumunu hemen fark ederek, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan Pronet Alarm Merkezi'ne sinyal gönderir ve ilgili birimleri işyerinize yönlendirir.

Panik

Pronet Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan 'panik' butonu ile herhangi bir panik anında, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile durumu Pronet Alarm Merkezi'ne bildirebilirsiniz. Panik butonu ambulans gerektirecek acil sağlık sorunlarında kullanılabildiği gibi soygunlarda ve hırsız ile karşı karşıya kalınması durumunda da kullanılabilen bir butondur. İşyerinize herhangi bir gasp girişimi olması durumunda butona basılması ile birlikte Pronet Alarm Merkezi tarafından gerekli yönlendirmeler gerçekleştirilir.

Türkiye'de yaşanan hırsızlık olaylarının yüzde 80'i kapıdan izinsiz girişler şeklinde gerçekleşmektedir. Hırsızlar, tırmanamayacakları kadar yüksek mekanlara kapıyı ya da kilidi kırarak girebilmektedir.

Yangın sırasında meydana gelen can kayıplarının büyük kısmı duman zehirlenmelerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yangın anında önceden belirlenmiş kaçış planınıza göre hızlıca bulunduğunuz mekanı terketmeniz önemlidir.

Acil hastalık ve yaralanma hallerinde, konusunda özel eğitim almış ekipler tarafından, tıbbi araç ve gereç desteği ile vakit kaybetmeden yapılan müdahale hasta ya da yaralının hayatının kurtulmasında en önemli faktördür.

Karbonmonoksit gazı renksiz, kokusuz ve tatsız bir gaz olduğu için insanlar tarafından fark edilememektedir. Her yıl genç, yaşlı binlerce insan karbonmonoksit zehirlenmeleri nedeniyle evde kitap okurken, uyurken ya da televizyon izlerken hayatını kaybetmektedir.

Evinizde ya da işyerinizde yaşanacak olası bir panik anında aramanız gereken acil durum numaralarını unutmanız muhtemeldir. Panik butonu ile hangi numarayı aramanız gerektiğini düşünmeye gerek kalmadan tek tuş ile yardım çağırabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Pronet'i, benim için öncelikli bir konu olan annemin güvenliği için kullanıyorum. Acil durumlarda 70 yaşın üstündeki insanların cep telefonundan bir yakınına ulaşması ya da ilgili birimleri araması oldukça zor olduğundan Pronet alarm sistemi, özellikle panik butonu, bizim için çok kullanışlı bir sistem. Pronet herhangi bir acil durumda en kısa sürede bilgilendiriyor. -Seda Çelik
Ben Pronet'ten çok memnunum. Bunu laflarla anlatamam. Bunları kelimelere dökemem, kifayetsiz kalır. Ben daha önceden uyuyamıyordum. Bu meblağa rahat bir uyku uyuyabiliyorum, çok memnunum. Bu, farklı bir hizmet. Hiç kimse beni bu sistemden koparamaz. -Edis Aslan
Hırsızlık olayından sonra, o korkuyla yaşamak çok zor. Allah kimseye göstermesin. Çocuklarımın bebeklik hatıraları olan ve torunlarıma bırakmak istediğim benim için çok değerli anılarımı kaybettim maalesef. Pronet'i kullanmaya başladıktan sonra iki defa daha evimize hırsızlık girişimi oldu, ancak ikisinde de alarm sesi ile hırsız evimizi terk ettiğinden herhangi bir kaybımız olmadı. -Muazzez Ballı